Інтернет-магазин насіння та добрив Harvest Center. Асортимент насіння для високого врожаю

Декабря … потім січень і весна вже не за горами. У цю пору питання, які краще купити насіння для посадки на дачі, вже стає актуальним. Вибір насіння, прямо скажемо, — відповідальне, нелегка справа. Тут можна покладатися на рекомендації фахівців або поради знайомих, власний досвід або привабливі рекламні пропозиції.

Які краще купити насіння? Поради фахівців

В одному з випусків журналу «Дачний сезон» даються рекомендації фахівців по темі вибору насіння для посадки. Коротко про головне. Отже, при купівлі насіння необхідно:

 1. Проаналізувати результати минулого дачного сезону, схожість насіння. Врахувати, які сорти і гібриди принесли багатий урожай, а які "не пішла".
 2. Звернути увагу на те, насіння яких агрофірм виявилися більш якісними в усіх відношеннях.
 3. Враховувати не тільки свій досвід, а й досвід знайомих.
 4. При купівлі насіння томатів, перців, огірків віддати перевагу гібридам, причому вже перевіреним вами особисто або знайомими. У гібридах цінують стійкість до хвороб і витривалість.
 5. Гібриди інших овочевих культур купувати менше доцільно — найчастіше, кажуть фахівці, це просто імпортні аналоги.
 6. Краще купувати насіння через даний агромагазин, а не стихійних ринках. Не варто гнатися за дешевизною, в майбутньому вона може дорого обійтися.
 7. Торішні гранульовані насіння моркви не годяться для посадки — плоди будуть потворними.
 8. Чи не рекомендують купувати прянощі позаминулого року.
 9. Рекомендується сіяти по 2-4 гібрида або сорти однієї культури кожного терміну дозрівання — це гарантія врожаю.
 10. Якщо на пакетику з насінням не вказано термін придатності, опис сорту, виробник і т.д. — товар явно сумнівної якості.
 11. Уважно вивчіть упаковку: добре, коли на пакетику вказано ГОСТ, ОСТ чи ТУ. Це означає — насіння пройшли лабораторний контроль і відповідають нормам.
 12. Зручніше розрахувати, скільки насіння потрібно купити, якщо на пакетику віддруковано кількість насіння, а не вагу.

Гібрид або сорт?

Якщо після назви сорту слід напис F1, це означає, що перед вами гібрид першого покоління — рослина, отримане в результаті схрещування двох і більше сортів. Такі культури успадковують від своїх "батьків" стійкість до певної хвороби, холодостійкість, високу врожайність, крупноплодность і інші цінні якості.

Сорти отримані в результаті багаторічного відбору кращих представників свого роду. Однак гібриди відрізняються рівномірністю ознак, тобто якщо в характеристиці зазначено, що плоди важать 100 г, можна виростити цілу грядку помідорів з абсолютно однаковими плодами. Отримати такий же результат з сортовими рослинами навряд чи вийде.

Збирати насіння з гібридних рослин — справа марна. Нове покоління не тільки не буде таким же, як материнське рослина, але і виявиться значно гірше.

Приблизно така ж ситуація і зі стійкістю до хвороб. Якщо гібрид стійкий, припустимо, до фітофторозу, це властивість поширюється на всі без винятку рослини. У сортів ж ступінь стійкості до захворювань буде неоднакова. Більш сприйнятливі екземпляри, хворі в першу чергу, стануть джерелом інфекції для інших рослин.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.