Позбавлення від алкогольної залежності у Львові

Опубликовано: 03.01.2020

Алкоголізм - хворобливий розлад, яке розвивається при тривалому зловживанні спиртними напоями. У хворого виникає не тільки фізична залежність від спиртного, що проявляється похмільним синдромом, а й психоемоційна. Сьогоднi дуже актуальне позбавлення від алкогольної залежності.

Під впливом алкоголю страждають всі органи, патологія набуває хронічного перебігу. Для збереження здоров'я людини близькі намагаються використовувати різні способи лікування в домашніх умовах.

Стадії і ступеня

Захворювання протікає в 3 стадіях:

У людини виникає посилена тяга до алкогольних напоїв. Вона посилюється під впливом несприятливих факторів, стресів. Якщо прийом алкоголю в такі моменти неможливий, людина з часом заспокоїться, а потреба випити не буде його турбувати, поки знову не виникне критична ситуація.

На цьому етапі зменшується блювотний рефлекс при прийомі алкоголю. Людина страждає від нападів агресії, стає дратівливим і забудькуватим. Але вживання спиртного не систематичне, у хворого можуть бути запої, які чергуються з періодами тверезості. Пацієнт не визнає наявності проблеми у себе, намагається якось виправдати згубну пристрасть або звинуватити в цьому інших людей. Дози спиртного стають все більше, причому контроль втрачається вже після того, як людина вип'є першу дозу. Різкий відмова від спиртного призводить до виникнення абстинентного синдрому. Пацієнт страждає від стрибків тиску, блювання, у нього порушується сон і тремтять руки.На цьому етапі стійкість до спиртних напоїв значно знижена. Щоб виникло сп'яніння, пацієнту достатньо випити мінімальну кількість алкоголю. Але якщо він буде далі його вживати, стан не зміниться, що призводить до розвитку неконтрольованої тяги до алкогольних напоїв. При цьому запої стають тривалішими, а різка відмова може стати причиною виникнення делірію. Хворі швидко деградують, робота внутрішніх органів порушується.

Алкоголізм (лікування в домашніх умовах потрібно починати якомога раніше) має ще одну стадію, яка передує описаним вище. Це продром стадія, коли людина ще не відчуває непереборної тяги до алкоголю, але систематично його вживає. На цьому етапі можна легко і без особливих мук відмовитися від прийому спиртних напоїв і повернутися до тверезого способу життя.